Ենթարկվել էր վարչական պատասխանատվության մեքենայի հաշվառման համարանիշը փակելու համար:
ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության որոշմամբ Հայցվորը Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 123.5-րդ հոդվածի 1.1-ին մասի հիմքով ենթարկվել Էր վարչական պատասխանատվության՝ 25,000 ՀՀ դրամի չափով:
Տվյալ որոշման համաձայն՝ հայցվորի կողմից տրանսպորտային միջոցի հաշվառման համարանիշի նիշը փակվել էր, որով պայմանավորված խախտվել էր ՃԵԱԱՄՕ-ի հոդված 24, մաս 1-ի պահանջը:
Դատարանը, հաշվի առնելով կողմերի ներկայացրած իրավական դիրքորոշումները, բավարար չհամարեց հայցվորի կողմից տրանսպորտային միջոցի հաշվառման համարանիշի նիշը փակելու փաստի ապացուցման ուղղությամբ պատասխանող կողմի փաստարկները, քանի որ այդ փաստի բացահայտումը ենթադրում էր իրավասու վարչական մարմնի՝ Ծառայության կողմից, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 251-րդ հոդվածով սահմանված որոշակի փաստական տվյալների, տեղեկությունների հավաքագրման և ամրագրման միջոցով հանգամանալից հետազոտության և գնահատման արդյունքում արված եզրահանգում:
Այսպիսով, դատարանը եկավ այն եզրահանգման, որ տվյալ վարչական ակտն ընդունվել է օրենքի խախտմամբ ինչը «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի 63-րդ հոդվածի առաջին մասի «ա» կետի համաձայն՝ վարչական ակտն անվավեր ճանաչելու հիմք է :
Թիվ ՎԴ/5842/05/21 վարչական գործով ՀՀ վարչական դատարանի վճիռը չի բողոքարկվել և մտել է օրինական ուժի մեջ:

Subjected to Administrative Liability for Blocking the Vehicle Registration Plate
According to the decision of the "Traffic Police" service of the Republic of Armenia Police, the plaintiff was subjected to administrative liability based on Article 123.5, Part 1.1 of the Code of Administrative Offenses of the Republic of Armenia, with a fine of 25,000 AMD.
According to the decision, the plaintiff had blocked the vehicle registration plate number, which violated the requirements of Article 24, Part 1 of the Road Traffic Safety Rules.
The court, considering the legal positions presented by the parties, did not find the defendant's arguments convincing in proving the fact of blocking the vehicle registration plate number, as the discovery of this fact required the competent administrative authority (the Service) to gather and document specific factual data and information as stipulated in Article 251 of the Code of Administrative Offenses of the Republic of Armenia, followed by a detailed investigation and assessment.
Thus, the court concluded that the administrative act in question had been adopted in violation of the law, which, according to Article 63, Part 1, "a" of the Law on the Principles of Administrative Procedure and Administrative Proceedings of the Republic of Armenia, constitutes grounds for declaring the administrative act invalid.
The decision of the Administrative Court of the Republic of Armenia in case No. VD/5842/05/21 has not been appealed and has entered into legal force.